فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در نشست با اصحاب رسانه به تشریح برنامه های این هفته در استان پرداخت.

یاسوج ۲۴: سردار مهدی انصاری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تسلیت ایام محرم و صفر و با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی به تشریح برنامه های این هفته در سطح استان پرداخت و گفت: هفته نیروی انتظامی امسال از ۱۳  تا ۱۹ مهرماه است و شعار امسال این هفته نیز ” پلیس مقتدر، امین مردم ” نامگذاری شده است .

وی بیان کرد: در نخستین روز از این هفته که با نام” پلیس ،جامعه ایمانی، ارزش های اسلامی، رافت و مهربانی” نامگذاری شده است  در روزجمعه همزمان با سراسر کشور کارکنان و فرماندهان نیروی انتظامی استان در مصلی های نماز جمعه حضور می یابند و فرمانده هان نیروی انتظامی پیش از خطبه های نماز جمعه به سخنرانی می پردازند.

وی غبار روبی مساجد و نمازخانه ها، تجلیل از خادمان نماز، دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، عیادت از بیماران بستری و شرکت در برنامه صبح رادیو را از برنامه های هفته ناجا در روز نخست برشمرد.

انصاری با بیان اینکه ۱۴ مهرماه و دومین روز هفته ناجا با نام ” پلیس، آموزش همگانی، مشارکت و پیشگیری اجتماعی ” نامگذاری شده است، گفت: در این روز نیز ارایه مشاوره حقوقی و روانشناسی در مراکز مشاوره نیروی انتظامی به مردم را خواهیم داشت و مسابقه رادیویی روز بی حادثه با موضوع قوانین راهنمایی و رانندگی و فرهنگ سازی ترافیک با حضور فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی استان برگزار می شود و به نفرات برتر نیز جوایزی اهدا خواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد شعار روز ۱۵ مهرماه هفته ناجا را ” پلیس حرفه ای گرا ، تخصص و کارآمدی” دانست و گفت: در این روز نیز همکاران در نیروی انتظامی استان با حضور در مراکز انتقال خون بخشی از خون خود را اهدا  می کنند .

وی گردهمایی با شرکت های حراستی و اقتصادی ، برگزاری نشست تخصصی با فرماندهان کلانتری ها، دیدار با ائمه جمعه، اعضای شورای شهرها، ریش سفیدان و افرادی که می توانند در حوزه پیشگیری از نزاع دسته جمعی مشارکت داشته باشند را از دیگر برنامه های روز سوم این هفته در سطح استان اعلام کرد.

انصاری به ۱۶ مهر و چهارمین روز از این هفته اشاره کرد و گفت: شعار این روز نیز ” پلیس، انظباط ، امنیت و اقتدار ” است و در این روز صبحگاه عمومی با اجرای برنامه های نمایش و رزمی با حضور اعضای شورای تامین استان و شهرستان، نمایندگان خانواده های شهدا، ایثارگران و بازنشستگان برگزار می شود و از فرماندهان، روسای پاسگاه ها ، کلانتری ها ، سربازان و پلیس های افتخاری و کارکنان ساعی و نمونه در مرکز تجلیل خواهد شد.

وی افتتاح دو پروژه عمرانی نوساز و ملاقات عمومی مردمی در دفتر نظارت همگانی پلیس( ۱۹۷) از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر را از دیگر برنامه های این روز عنوان کرد.

انصاری شعار روز ۱۷ مهرماه و پنجمین روز هفته ناجا را ” پلیس، خدمتگزاری، پاسخگویی و امانت داری” عنوان کرد و گفت: در این روز نیز کارشناسان پلیس فتا در مراکز آموزشی حضور می یابند و نسبت به آسیب های فضای مجازی برای دانش اموزان نکات ارزشمندی را ارایه می دهند .

وی، ارسال پیام کوتاه آموزش همگانی در شبکه تلفن همراه و قرائت پیام مهر در مدارس استان را از دیگر برنامه های این روز برشمرد.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از حضور فرماندهان پاسگاه ها در مدارس، اجرای طرح مردم یاری و خدمات رسانی رایگان در مناطق محروم استان و توزیع بسته های حمایتی ،برگزاری مراسم ورزش صبحگانی در یکی از پارک های شهر در سراسر استان خبرداد و گفت: همچنین در این روز نشست با همکاران سامانه ۱۴۸  برگزار و ضمن شنیدن مشکلات انها پاسخ مناسب نیز داده خواهد شد.

انصاری گفت: برگزاری همایش طلایه داران ترافیک و تجلیل از طلایه داران نمونه این طرح از دیگر برنامه های اجرایی ۱۷ مهرماه هفته ناجا در استان است.

وی ۱۸ مهرماه و ششمین روز از هفته نیروی انتظامی با شعار ” نقش  هشدارهای پلیس فتا ” در خصوص جرائم سایبری در شبکه رادیویی است،و اجرای مراسم امداد و نجات و همچنین کلنگ زنی پاسگاه انتظامی زیلایی را در دستور کار داریم.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد شعار۱۹ مهرماه و آخرین روز از هفته نیروی انتظامی را نیز ” پلیس، حماسه حسینی، ولایتمداری ، ایثارگری و شهادت” ذکر کرد و گفت: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و ارایه گزارش عملکرد سال ۹۶ و ۹۷ به ایشان ، دیدار با ائمه جمعه ، سرکشی از خانواده شهدا و برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی ویژه کارکنان از دیگر برنامه های هفته ناجا است.

کشف بیش از ۲ تن مواد مخدر در استان 

انصاری به حوزه مبارزه با مواد مخدر و کشفیات آن در سطح استان نیز اشاره کرد و گفت: امسال ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد و از هفته ناجای سال گذشته تا هفته ناجای سال جاری نیز ۵ تن و ۲۰۰ کیلوگرم کشفیات داشته ایم که ۱۲ درصد افزایش داشته است.

وی درخصوص سوال یکی از خبرنگاران درباره کودک ربایی در استان نیز گفت: چنین موضوعی در استان اتفاق نیفتاده و آن را تکذیب می کنم

مسمومیت ۱۷ نفر به دلیل استفاده از مشروبات الکلی در استان/ دونفر فوت شدند

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مسمومیت افرادبا مشروبات الکلی نیز گفت: متاسفانه ۱۷ نفر در سطح استان به دلیل استفاده از این مشروب ها مسموم شدند که دونفر از آنها فوت شدند و سه نفر نیز به کما رفتند و مابقی نیز دچار کوری و بیماریهای کلیوی و داخلی شده اند.

افزایش جرم در فضای مجازی

فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش جرم در فضای مجازی خبر داد و اظهار کرد: کلاهبرداری‌های اینترنتی ۴۴ درصد و جرائم اخلاقی ۷ درصد جرائم پلیس فتا را تشکیل می‌دهد لذا ضروری است که پلیس فتا استان مجهز شود.

وی با بیان اینکه ۹۲ درصد پرونده‌های ارجاعی به پلیس فتا منجر به کشف شده است، گفت: پلیس فتای استان با اقداماتی که در حوزه کشف جرایم داشته  به عنوان بهترین پلیس در سطح کشور معرفی شد.

انتهای پیام