در نشست شورای سیاستگذاری مناسبت‌های ولایی کهگیلویه برنامه‌های دهه ولایت در شهرستان تشریح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، امشب نشست شورای سیاستگذاری مناسبت‌های ولایی آموزش و پرورش دهدشت با حضور مدیران ادارات تبلیغات اسلامی‌، اداره اوقاف امورخیریه‌، حوزه علمیه و هیئت‌های مذهبی در آموزش و پرورش دهدشت برگزار شد.

فریدون فاطمی‌زاده با گرامیداشت ایام و مناسبت‌های ولایی موضوع جلسه را گرامیداشت دهه بصیرت و ولایت دانست و گفت: دهه بصیرت و ولایت فرصت مناسبی برای بازخوانی و تبیین مبانی اعتقادی مکتب اهل بیت (ع) است.

مدیر آموزش و پرورش دهدشت، معرفت به مبانی اعتقادی و تعمیق بصیرت، آشنایی و انس با امامت و ولایت را از پیام‌های محوری و ارزشمند دهه ولایت برشمرد و افزود: اشاعه وترویج فرهنگ خودسازی و فداکاری در راه آرمان‌های الهی و قربانی کردن هواهای نفسانی از دیگر پیام‌های اعیاد غدیر و قربان است.

وی خواستار القاء باورهای دینی و اعتقادی به دانش‌آموزان در دهه ولایت شد و تصریح کرد: طبق شیوه نامه و همکاری ادارات ونهادهای ذی‌ربط ،اهداف پیگیری شوند.

در ادامه سید مصطفی بهدارپور، معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش، عید ولایت و امامت را از منظر قرآن و ولایت ستودنی دانست و گفت: جامعه اسلامی ما نشأت گرفته از خطبه غدیر پیامبر(ص) است که در آن راه وسلوک ارزشمند الهی مشخص شده است.

بهدارپور ادامه داد: با پیروی و سرمشق قراردادن آن نصایح و فرمایشات الهی پیامبر می‌توانیم با اتحاد و همدلی خویش گام مثبتی در راه آرمان‌های ولایی انقلاب برداریم.

وی تبلیغات واطلاع‌رسانی از طریق وسایل ارتباط جمعی، همکاری و هماهنگی با سازمان تبلیغات اسلامی برای برگزاری دعای عرفه، آذین‌بندی مدارس و مراکز آموزشی را از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش در بزرگداشت اعیاد غدیر و قربان دانست و ابراز داشت: دیدار با امام جمعه شهر، استفاده از ظرفیت ویژه کمیته همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه علمیه، دیدار با سادات و برگزاری مراسم جشن تکریم از آنها، زیارت اماکن و بقاع مترکه، از دیگر برنامه‌های این دهه در شهرستان است.

به گفته بهدارپور در دهه بصیرت و ولایت مسابقات فرهنگی و هنری و ورزشی و همایش‌های منطقه‌ای و شهرستانی با مشارکت اولیاء و مسئولان ادارات در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

همچنین دانش‌آموزان و مجموعه آموزش و پرورش به صورت گروهی در نماز جمعه حضور خواهند یافت و  در سطح مدارس نیز با اهدای شاخه گل  از دانش‌آموزان سادات و فرهنگیان تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ش۳۰

منبع : خبرگزاری فارس