رئیس شبکه بهداشت و درمان چاروسا برنامه‌های هفته سلامت این منطقه را اعلام کرد.

فرامرز زرین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چاروسا اظهار داشت: ارتقای سلامت جامعه نیازمند بسترسازی و زمینه‌سازی سیاست‌گزاران و مسئولین است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چاروسا افزود: شناسایی نیازهای سلامت و انجام مداخلات متناسب با آن می‌تواند منجر به بهبود سلامت جامعه شود.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده هفته سلامت در چاروسا افزود: از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در راستای هفته سلامت برگزاری یک‌ دوره مسابقات والیبال با حضور کارکنان شبکه بهداشت و درمان در طول هفته سلامت است. 

زرین تصریح کرد:با توجه به روز شمار برنامه‌های هفته سلامت سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه ۲۹ فروردین با موضوع سلامت از دیگر برنامه هفته سلامت است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چاروسا خاطرنشان کرد: نواختن زنگ سلامت در مدارس و راه‌اندازی ایستگاه سلامت در مدارس و در سطح شهر قلعه‌رئیسی که اقداماتی از جمله سنجش قد، وزن و اندازه‌گیری فشار خون از اول اردیبهشت تا هفتم همین ماه انجام می‌شود. 

زرین اضافه کرد: دیدار کارکنان شبکه بهداشت با امام جمعه قلعه‌رئیسی، دیدار با خانواده شهدا این شهر و اعزام تیم شبکه بهداشت به روستاهای محروم از دیگر برنامه‌های این هفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چاروسا چاپ شعارهای بهداشتی در سربرگ نامه‌های اداری، برگزاری کلاس‌های بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت و سلامت در طول هفته در مدارس، نصب بنر و پارچه با شعارهای بهداشتی در روستاها به منظور فرهنگ‌سازی سلامت را از دیگر برنامه‌های هفته سلامت در چاروسا ذکر کرد. 

گفتنی است هفته سلامت از یک تا هفتم اردیبهشت خواهد بود.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ی۳۰

منبع : فارس نیوز