همزمان با اربعین حسینی اجتماع بزرگ عزاداران دهدشتی در میدان امام حسین (ع) این شهر برگزار می‌شود.

سایت مردم (ک و ب)؛حجت‌الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ، عاشورا را خروش خون (ع) خواند و اظهار داشت: پژواک این فریاد ظلم شکن است.

رئیس اداره ، عاشورا تا اربعین را نقطه اوج عشق حسینی دانست و افزود: اربعین فرصتی برای اعلام همبستگی با عاشورا است.

این مسئول با تبیین نهضت عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین (ع) تصریح کرد: هر اربعین حسینی، قاصد حماسه‌ای ماندگار، نشانه‏ای از شکوه عشق و برگ همیشه سبزی بر درخت هماره سرخ شهادت است.

حسینی‌‌‌‌‌‌طلب برگزاری مراسم اربعین در استمرار نهضت حسینی را یک ضرورت خواند و ابراز داشت: مراسم با شکوه اربعین حسینی هر ساله در قلوب شیعیان پیرو امام حسین (ع)، عامل زنده بودن این واقعه عظیم در جهان اسلام بوده است.

وی از اجتماع عزادارن در روز اربعین حسینی در میدان مرکزی دهدشت خبر داد و گفت: با تدابیر اتخاذ شده هیئت‌های عزاداری به صورت منظم و با انسجام در میدان امام حسین (ع) گرد هم می‌آیند.

حسینی‌طلب با بیان اینکه شبکه‌های ملی مراسم اربعین حسینی دهدشت را پوشش خواهند داد، خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی و ادارات شهرستان در برگزاری هر چه بهتر این مراسم شد.

این مسئول همکاری فرماندهی انتظامی در برقراری نظم مراسمات ملی، مذهبی را تاکنون خوب ارزیابی کرد و گفت: فردا نیز پرسنل خدوم نیروی انتظامی نظم مراسم را برقرار خواهند کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه، زمان برگزاری مراسم اربعین حسینی در دهدشت را ساعت ۹ صبح عنوان کرد.

به گفته حسینی‌طلب در صورت بارندگی، مراسم اربعین حسینی در مصلای امام خمینی (ره) دهدشت برگزار خواهد شد.