یاسوج – ایرنا – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تکمیل و بهره برداری از پروژه های بهداشتی و درمانی بالای ۸۰ درصد در مناطق کشور از سیاست های اصلی این وزارتخانه است.

سید حسن قاضی زاده هاشمی روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اتمام پروژه های بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف کشور موجب خدمات رسانی مناسب و اجرای مطلوب تر طرح تحول نظام سلامت خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در سال ۹۳ از منابع عمومی کشور برای تکمیل پروژه های با پیشرفت فیزیکی زیر ۸۰ درصد ردیف اعتباری خاصی پیش بینی نشده که برای اتمام این پروژه ها استفاده از منابع محلی و استانی باید کمک گرفت.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: در صورتی که بخش خصوصی و خیرین در کنار بخش دولتی و در حوزه بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنند از طریق مشوق های مادی و تسهیلات بانکی حمایت خواهند شد.

وی عنوان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطح کشور املاکی دارد که می توان با تغییر کاربری آنها و با کمک تسهیلات بانک ها پروژه های نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان را به نتیجه رساند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت میزان ورود بیماران در بخش اورژانس و بیمارستان های سرپایی بین پنج تا ۱۰ درصد افزایش یافته، ابراز داشت:این طرح هم اینک به طور کامل اجرا نشده و ارایه آمار واقعی درمورد آن نیاز به زمان بیشتری دارد.

قاضی زاده هاشمی افزود: در اجرای طرح تحول نظام سلامت مدیریت های بهداشت و درمان آمادگی کامل را ندارند و بیمارستان ها نیز در بخشی از حوزه ها جوابگوی نیاز مردم نیست که باید این امر ساماندهی شود.

وی با شاره به اینکه مردم از اجرای طرح تحول نظام سلامت به ویژه در پرداخت فرانشیز پنج درصدی روستاییان و ۱۰ درصدی دفترچه های درمانی شهری و بیمه سلامت ایرانیان رضایت دارند، گفت: باید مراحل مختلف این طرح به تدریج اجرا شود تا مردم خدمات با کیفیت تری دریافت کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: تامین نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات، ارتقای هتلینگ و ساماندهی بیمارستان های دولتی از سوی وزارت بهداشت آغاز شده و در ماه های اخیر شرایط مطلوب تر خواهد شد.

قاضی زاده هاشمی در بخش دیگری از سخنانش به برخی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان یاسوج اشاره کرد و افزود: باید روند اجرای بیمارستان ۲۰۰ این شهر شتاب بخشی شود تا مردم بتوانند از خدمات این مرکز بهداشتی و درمانی استفاده کنند.

وی گفت: با کمبود تخت های بیمارستانی رو به رو است که برای رفع این مشکل باید بیمارستان های در دست ساخت این استان با تامین اعتبارات لازم به بهره برداری برسند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بخش های مختلف بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی این بیمارستان قرار گرفت.

۶۷۱/۷۵۳۳

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا