نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: برگزاری این کنگره بزرگداشت یک شخص نیست بلکه تکریم علم، دانش، مقام علمی و فضلیت است.

یاسوج ۲۴: نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در نشست شورای سیاست گذاری مرحوم آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی گفت: برگزاری این کنگره بزرگداشت یک شخص نیست بلکه تکریم علم، دانش، مقام علمی و فضلیت است.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با بیان اینکه همگان با شخصیت علمی، غیرت و شجاعت مرحوم آیت الله ملک حسینی واقفند افزود: برگزاری چنین کنگره ایی باعث تداوم تکریم و گرامیداشت یاد و خاطره شخصیت های علمی و معنوی است.

وی کنگره ملی سرداران و شهدای استان را یاد آور شد و افزود: مسئولان استانی در برگزاری این کنگره سنگ تمام گذاشتند به طوری که به اذعان شخصیت های ملی و کشوری شرکت کننده این کنگره در کشور بی نظیر بود.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه مسئولان با داشتن تجربه کنگره پارسال سرداران و شهدای استان امسال هم می توانند کنگره خوبی را برگزار کنند گفت: این کنگره فرصت خوبی برای معرفی شخصیت ملی آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی و آثار علمی و فقهی این شخصیت برجسته انقلابی است.

استاندار هم در این نشست ضمن تجلیل از شخصیت معنوی و علمی مرحوم آیت الله ملک حسینی نقش این شخصیت برجسته در عرصه های ملی و استانی را ستود و افزود: همه دستگاه های عضو شورای سیاست گذاری با تشکیل کمیته های متعدد، برنامه ریزی و تقسیم و تشریح وظایف زمینه برگزاری این کنگره ملی را فراهم کردند.

احمدی با بیان اینکه از شخصیت های مهم ملی و کشوری و اندیشمندان در عرصه های حوزه و دانشگاه برای شرکت در این کنگره دعوت شده است گفت: با توجه به نزدیکی زمان برگزاری کنگره ملی آیت الله ملک حسینی با سالروز رحلت این عالم ربانی زمان برگزاری کنگره از مهر ماه به آبان ماه تغییر داده می شود.

رئیس شورای سیاست گذاری کنگره ملی آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه این کنگره در یک روز و در دو شیفت صبح و عصر برگزار می شود افزود: بزودی زمان دقیق روز برگزاری نیز اعلام خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیما استان و مسول کمیته روابط عمومی تبلیغات کنگره ملی ایت الله ملک حسینی هم در این نشست گفت: اطلاع رسانی عمومی کنگره از ۱۲ شهریور و فراخوان مقالات کنگره هم از ۱۵ شهریور بصورت تیزر تلویزیونی و انونس رادیویی شروع شد.

افشار نیا با بیان اینکه یک مستند رادیویی و یک مستند تلویزیونی از شخصیت شهید عبد الهادی فرزند آیت اله ملک حسینی در صدا و سیما تولید شده است افزود: سه مستند تلویزیونی و یک مستند رادیویی مربوط به آیت الله ملک حسینی نیز تولید شده که دو هفته قبل از برگزاری کنگره در کنداکتور پخش برنامه ها قرار می گیرد.

وی گفت: ۴ کلیپ از زندگی نامه، مردم داری، فعالیت های انقلابی و دفاع مقدس آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی و نظر علما در مورد شخصیت آن مرحوم تولید و در روز کنگره پخش خواهد شد./خبرنگاران جوان