امام جمعه گچساران بیان مسایل فرهنگی را یک ضرورت دانست و افزود: حضرت آیت الله ملک حسینی مدبرانه و عالمانه مسایل فرهنگی و اجتماعی را رصد و برای حاضرین تبیین می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و اسلامی استان، حجت الاسلام سیدامین الله حجازی شامگاه چهارشنبه در نشست چهارساعته شورای فرهنگ عمومی استان به مسایل مطرح شده در جلسه این شورا اشاره و اظهار داشت:حضرت آیت الله ملک حسینی مدبرانه و عالمانه مسایل فرهنگی و اجتماعی را رصد و برای حاضرین تبیین کردند.
حجت الاسلام حجازی در ادامه با بیان این که بحث فرهنگ باید از منظر مقام معظم رهبری تعریف شود، گفت: معظم له در فرمایشات خود که بارها تکرار کرده اند توجه ویژه ای به بحث فرهنگی خصوصا فرهنگ دینی داشته اند.
وی با بیان این که بعضی از مسایل مبتذل مثل ارکستر و نوازندگی را دشمنان مارک فرهنگی می زنند، ابراز داشت: ارکستر و نوازندگی فرهنگ نیست؛ فرهنگ یعنی فرهنگی که با موضوع مملکت و نظام مطابقت داشته باشد.
این مسئول افزود: اگر چیزی با اساس نظام مغایرت دارد فرهنگ نیست؛ بلکه ضد فرهنگی است و نباید مورد قبول ما باشد.
امام جمعه گچساران به بحث راه اندازی ستاد مرکزی فاطمیه در شهرستان گچساران اشاره کرد و گفت: طبق درخواستی که از آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی در این زمینه شد، معظم له اجازه راه اندازی ستاد مرکزی فاطمیه(س) در گچساران را صادر کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

منبع : سایت اسلامی