یاسوج۲۴:

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته میزبان دانشجویان بسیجی و مطالبه گر بود تا صدای جامعه دانشگاهی انقلابی را به گوش مسئولین برسانند.

مجتبی ثابتی ظهر امروز پیش از خطبه های نماز جمعه گچساران به تحلیل و اتفاقات حوادث فتنه ۸۸ پرداخت و گفت: این که شما می بینیند همچون امثال زبیر، طلحه و شمر در صدر اسلام، میرحسین موسوی ،خاتمی و کروبی که ادعای تظاهر به انقلاب را دارند در یک بازه زمانی کمتراز ۲۵سال به نقطه مقابل انقلاب اسلامی تبدیل می شوند.

وی افزود:عمربن سعد حتی تا ساعات پایانی واقعه عاشورا مردد بود که در جبهه حسین علیه السلام بجنگد و یا به غایت فرمانداری ملک ری در برابر فرزند پیامبر(ص) مبارزه کند،آنچنان حب جاه و مقام  لذت بخش بود که عمربن سعد لاجرم مجبور شد که فرماندهی لشکری را مدیریت کند که سر ابا عبدالله(ع) را بر نیزه کردند.

ثابتی اظهارکرد:اینکه شما می بینیند در سال ۵۷ در نخست وزیری جمهوری اسلامی فردی مقام دارد معاون وزیر می شود در ۲۳سالگی، و هنوز که هنوز است که وی مسئولیت اجرایی دارد خود نشان دهنده التزاز در پست و جایگاه در پست و مقام است.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت:مسئله پست و جایگاه مسئله ساده ای نیست که ما بخواهیم به این راحتی از آن عبور کنیم ،آقای آخوندی وزیر راه از ۲۳سالگی معاون وزیر بوده و ۳۷سال از انقلاب گذشت و در همه دولت ها دارای مسئولت و مقام بودند،یعنی انقلاب اسلامی دیگر کسی را ندارد؟!

وی تصریح کرد:طبیعی است کسی که ۳۷سال در مناصب قدرت باشد باید در بهترین نقطه پایتخت و در لواسان ویلای ده ها میلیاردی داشته باشد .بدیهی است وقتی شما می بینیند بسیاری از کارگزاران انقلاب اسلامی از بدو انقلاب در همه دولت ها، در صورتی که همه دولت ها با هم تعارض دارند، دولت خاتمی قائل به لیبرالیسم سیاسی بود دولت هاشمی قائل به لیبرالیسم اقتصادی بود و دولت آقای میرحسین کاملا متغییر با این ها بود و قائل به سوسیالیسم اقتصادی بود.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اظهارکرد:چگونه می شود آقای نعمت زاده در دولت اقای میر حسین موسوی که قائل به اقتصاد بسته بود وزیر باشد و در دولت آقای خاتمی که معتقد به اقتصاد باز هم بود وزیر باشد.معلوم است که نتیجه آن اموال هزارمیلیارد تومانی آقای نعمت زاده خواهد بود که خود و دخترانش در بیش از ۱۷شرکت هیات مدیره و مدیرعامل هستند و داعیه خدمت گذاری و خدمت رسانی را هم دارند.

ثابتی گفت: پیامبر در حدیثی فرمودند” همه امم فتنه ای دارند و پاشنه ای آشیل و فتنه امت من مال است”. همانطور که مستحضرید اساسا ثروت در اسلام منکوب نشده است و اتفاقا ثروت است که موجبات کارآفرینی ،تعالی روح و موجبات تعالی مادی انسان ها را فراهم می کنداما مقهور و بنده ثروت شدن همان مکتب لیبرالیسم اقتصادی است که امروز تاکید می کندو همان نتیجه ای را دارد که شمر در سال ۶۱هجری محقق کرد.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران تصریح کرد:پذیرفتن مال اندوزی و مقهور شدن به نظام سرمایه داری هیچ چیزی نیست بجز عبور از خط ولایت،شکم ها به میزانی که باره شود و به میزانی که سیر شود به همان مقدار از مسیر الهی خارج خواهد شد.

وی افزود:تاریخ اسلام را مطالعه کنی و تاریخ انقلاب اسلامی را هم ببینید.در همین شهرستان گچساران کسانی هم بودند که یقه بسته بودند کسانی که فریاد انقلاب را از آن ها می شنیدیم اما مادامی که در ورطه و دام اموال میلیاردی محبوس شدند انقلاب را فراموش کردند و به انفال خودروی آوردند.

ثابتی گفت:این مشی تاریخ دینی ماست و به میزانی که شما پول پرست بشوید طبیعی است که از مسیر ائمه اطهار علیهم السلام و حضرت امام(ره) و آرمان های انقلاب فاصله خواهید گرفت.فتنه امت محمد (ص)در مال اندوزی است.

وی افزود:این ثروتمندان هستند که حضرت علی (ع) را در معرکه رها کردنداین ثروتمندان هستند که در تاریخ سال ۴۲ تا ۵۷طعنه ها و کینه ها به حضرت امام زدند  و این ثروتمندان بودند که بالاشهر تهران در سال ۸۸جامه ای که نداشتند همان مانتوهای کوتاه را برای میرحسین موسوی پاره کردند.

ثابتی گفت:به هر میزانی که در جامعه تبعیض طبقاتی باشد و اغنیا و ثروتمندان آرا را مشخص کنند به همان میزان باید منتظر فتنه های دیگر باشیم.اشتباه است اگر فکر کنیم در بالا شهر تهران مردم به آموزه های دینی وقع بگذارند اشتباه اگر فکر کنیم لیبرال های گچسارانی بیایند و درنماز جمعه شعار مرگ بر فتنه سر دهند.اشتباه است و قطعنا ایگونه نخواهد شد.

وی گفت:عامل تواری در فتنه مثلث سوم و ضلع سومی دارد به نام اولاد، انقلاب اسلامی عرصه جدی فرزند آموزی بود .وقتی می بینید آیت الله جنتی با فرزند خودش شوخی ندارد و فرزند خودش را به دار مجازات می آویزد می توانید تحلیل کنید که آزمون ولایتمداری ایشان کجاست؟

ثابتی افزود:وقتی آقای هاشمی رفسنجانی برای صیانت از فرزندش نظام را محکوم به تقلب و تخلف می کند ایشان را هم می توانید به آزمون ولایتمداری در عنصر حب اولاد ارزیابی کنید ،امروز متاسفانه برخی معتقدند انقلاب اسلامی خوب است مادامی که کاری به مهدی هاشمی و فائزه هاشمی و فاطمه هاشمی نداشته باشد.

وی تصریح کرد:انها معتقدندامام خمینی (ره)خوب است  مادامی که هیچ قانونی نتواند با فائزه هاشمی مبارزه کند.این دقیقا خط تمیز ولایتمداران با فتنه گران است انجایی که جاه مال و اولاد رخ بنماید و برتری حب مال و حب جاه و حب اولاد بر حب الله شود بدیهی است که حب الله به حاشیه رانده می شود و بدیهی است که فتنه ۸۸محقق خواهد شد.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اظهارکرد:فتنه نتایجی دارد که اولین نتیجه آن توحش بر جمهوریت و معنویت است و متاسفانه در سال ۸۸درگیر فحشای کلمات شدیم و در تنازع با فاحشان سیاسی و اقتصادی قرار گرفتیم از ازادی حرف زدندو در سال ۷۶با شعار آزادی رئیس جمهور شدند و از همین ملت رای آوردند و در سال ۸۸بر همان ازادی تاختند.

ثابتی گفت:با شعار جامعه مدنی وارد شدند و در سال ۸۸مردم شورشگر و کودتاگر را خداجوی نامیدند این یعنی فاحشه سیاسی،از دموکراسی گفتند و ضد دموکراسی و مبتنب بر دیگتاتوری اقدام کردند بدون هیچ مجوز قانونی .شورشگرها را به خیابا نهای تهران کشاندند.

وی افزود:از برادری گفتند و تئوریسین آنها سعید حجاریان در سال ۸۸عنوان می کند که با دو نوع شهروند داریم شهروند درجه یک و شهروند درجه دو،طبیعی است اگر این قابلیت را بپذیریم باید تمام مردم مستضعف و فقیرو حاشیه نشین را شهروندان درجه ۲ قلمداد کنیم به نطر می رسند ۹۰درصد مردم این استان می بایست شهروند درجه دو معرفی شوند.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران تصریح کرد:در نگاه آنها شهروندان درجه یک شهروندان بالا شهر تهران و اریکه داران و مسند داران هستندتئورزیه کردن شعارهای زیبا به مصابه دموکراسی ،آزادی برابری و عدالت و تحوش برهمه این شعارها.

ثابتی گفت:دونوع فتنه داریم یکی فتنه سیاسی بود که به اذن الله پایان یافت فتنه های دیگری حتما رخ نمایان می شوند .اگر فتنه سیاسی با وتو کردن آرای مردم در سال ۸۸بود الان فتنه اقتصادی در حال حاضر وجود دارد.فتنه اقتصادی یعنی حقوق های نجومی.

وی افزود:فتنه اقتصادی یعنی اختلاس ۳و  ۸هزار میلیاردی ،فتنه اقتصادی یعنی آن دختر ۳ساله ای که نماینده مجلس می شود و حقوق ۶۳میلیونی چدرش را سهم ایشان از سفره انقلاب می داند.مشخص است عده ای انقلاب اسلامی را به مصابه سفره تلقی کرده اند

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت:فتنه اقتصادی یعنی نامحرم خواندن مردم.شما نگاه کنیندقراردادهای اخیر دولت و قراردادهای دولت دوم خردادرا.قراردا کرسنت محقق شد و قیمت گاز استحصال شده و فروخته شده ما به یک شرکت درجه دهم گاز و نفتی کمتر از یک پنجم قیمت تمام شده عرضه شد.

وی افزود:امروز ابراز می کنیم که مفاد و مقرری قرارداد ننگین کرسنت را برملا کنید مردم بدانند که عنوان می کنند قرارداد کرسنت محرمانه است .ناگفته نماند اخیرا جریمه جمهوری اسلامی ایران پیرامون این پرونده که دولت خاتمی و شخص زنگنه امضاءکردندبه موجب دادگاه بین المللی ما ۱۴میلیارد دلار محکوم شدیم.

ثابتی تصریح کرد:این رقم یعنی ۵۰هزار میلیارد تومان که با این میزان می شود ۵۰ شهر مثل گچساران را حداقل گلستان کرد.فتنه اقتصادی یعنی این؛یعنی شما بروید با اربان قدرت قرارداد محرمانه ای امضاءکنید و مردم هیچ ندانند.وبعد بگویند هر آنکه کرسنت را عنوان می کند مجرم است .بعید نیست که بنده هم در ما های آینده به دادگاه فرا خوانده نشوم

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران افزود:قرارداد هواپیمایی اخیر را ببینیند وقتی از اقای آخوندی میپرسند مشروح قرارداد شما چیست صراحتا می فرمایند این قرارداد محرمانه است و طبیعی است که فقط آقای آخوندی باید بداند؟!

وی اظهارکرد:همان کسی که در لواسان ساختمان بیش از ۱۰۰۰متری و در بهترین نقطه تهران زندگی می کند و طبیعی است همین شک های برآمده است که فتنه ۸۸ را محقق کرد.

ثابتی گفت:فتنه اقتصای یعنی اینکه ما در شهر گچساران و یاسوج و دهدشت میلیاردها هزینه کنیم و کارناوال های هزاران ماشینی آماده کنیم اما در استان کهگیلویه و بویراحمد ده ها نفر از جوانان خودکشی کنند و ما کماکان اظهار امیدوار کنیم.

وی افزود:طبیعی است کسی که برای انتخابات مجلس در شهر میلیاردی هزینه می کند در تجمع ۹دی حاضر نشود؟!که اگر همین ۹دی نبود الان ایران حلب دوم بود.اگر ۹دی نبود ایران سرنوشتی بهتر از موصل نداشت.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت:نمایندگاه مجلسی که بعضا می شنویم در تجمع ۹دی شرکت نمی کنند باید مستحضر باشند اتفاقا آن صندلی سبزی که الان تکیه داده اند محصول ۹دی است.

وی افزود:نمایندگانی که نان و نشان و جاه و عزتشان از ۹دی است اینچنین به ۹دی بی مهری کنند و متظاهرانه حتی حاضر به شرکت در این تجمعات حضور پیدا نکنند.

سید مجتبی بنی هاشمی نماینده تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن قدردانی از حماسه بی نظیر مردم ایران اسلامی در گرامیداشت حماسه ۹دی اظهارکرد:  امام خامنه ای می فرمایند: نه دی در سراسر کشور مشت محکمی بر دهان فتنه گران زد، پس سپاس خداوند حکیم را که در عصری حضور داریم که عصر امام خوبی هاست و زندگی درکنار مردم اگاه و حماسه ساز را نصیب ما کرد.

وی عصر کنون را عصر آزمون دانست و به جمله از شهید چمران اشاره کرد وگفت: ارزش آدم ها به میزان دردهای است که در راه خدا متحمل می شوند پس ناقوس ها بنوازید تل مردها ازنامردمان شناخته شود.

نماینده تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده تصریح کرد: بازهم ۹دی، یوم الله تاریخی انقلاب اسلامی از راه رسید روز سربلندی ملت ایران و رفوزه شدن خواص سیاسی در این روز مهم و تاریخی از سوی ملت رقم خورد.

وی تاکیدکرد: ۹دی روز تجلی است، تجلی حضور اگاهانه و عاشقانه ملت غیور ایران در سایه مکتب عاشورا و ولایت مطلقه فقیه است و روزهای پرتلاطم فتنه۸۸ هیچ گاه از حافظه تاریخی این مردم پاک نخواهد شد.

بنی هاشمی اظهارکرد: دشمنان برنامه ریزی کردند، قصد استحاله درون نظام داشنتد، آمدند نیروهای با اندیشه لیبرال دموکراسی تربیت کردن و شعارهای فریب دهندی مثل جهانی شدن ،گفت گو با دنیا و از این قبیل را مطرح کردند و در نهایت خروجی ما نمیتوانیم و نتیجه اش می شود فتنه۸۸که با هزینه های هنگفت مادی و معنوی غرب به تعبیر مقام معظم رهبری به لبه پرتگاه سقوط کشاندند.

نماینده تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده تاکیدکرد: اکنون نوبت مسئولین فرارسیده است که خدمت گزاری صدیق برای ابن مردم باشند.

وی خطاب به مسئولان گفت: به برکت نظام مقدس خدماتی ارزشمندی در سطح شهرستان لنده انجام شده است که جای تقدیر و تشکر دارد که مقام معظم رهبری می فرمایند: عمق محرومیت آنقدر زیاد است که این امکانات پاسخگوی رفع آنان نیست.

بنی هاشمی گفت: لازم است مسئولان با همتی رفیع و تلاشی بدیع به دنبال رفع مشکلات باشند که در سایه تلاش ها و مجاهدت ها است که مشکلات رفع خواهند شد.

وی در خصوص مطالبه به حق مردم شهرستان از مسئولان به پاره ای از مشکلات موجود در این شهرستان اشاره کرد و گفت: وضعیت دانشگاه پیام نور این شهرستان در باید مسئولان به نیکی و درستی دریابند، پیگیری ساخت دانشگاه باشید و از آوراه شدن بیش از ۶۰۰دانشجو و به دنبال آن ۶۰۰خانواده و از سردرگمی و نگرانی آنان جلوگیری کنید.

وی گفت: چرا؟ دانشگاه پیام نور با بیش از۷۵درصد پیشرفت فیزیکی بیش از دو سال است که متوقف شده و هر ترم دانشگاه و دانشجویان از مدرسه ای به مدرسه ای دیگر آواره و استرس منحل شدن دانشگاه را داشته باشند.

نماینده تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده خطاب به مسئولان ورزشی این شهرستان گفت:در بحث ورزش و جوانان که شایسته است مسئولین اداره ورزش و جوانان به دو مقوله مهم توجه کنند یکی امر به ورزش و دمی پیگیری امورات جوانان.

وی گفت: تعبیر من از وضعیت کنونی این داره که به متروکه ای تبدیل شده و مکانی برای حضور افراد معتاد تبدیل شده است، وضعیت این اداره در خط قرمز قرار دارد.

 بنی هاشمی اظهارکرد:امروز حرف های از این اداره به گوش آحاد جامعه شهری لنده میرسد که با منش پهلوانی منافات دارد.

این جوان دانشجوی لنده ای خطاب به شهرداری وشورای شهرگفت: شهرداری و شورای شهر خدماتی انجام داده است که جای تقدیر دارد،  اما شورا و شهرداری باید نسبت به مسئولیتی که دارند تلاس بیشتری در زمینه های اسفالت خیاباون ها، لکه گیری، زیبا سازی شهر و از این قبیل تلاش بیشتری داشته باشند.

وی تاکیدکرد: همه ما باید بدانیم که نظام در سطح کلان، استان در سطح استانی و شهرستان نیازمند وحدت و همدلی بیشتر مردم و مسئولان می باشد لذا انتظار میرود اگر مسئولین اختلاف نظری با همدیگر دارند آن را در درون مجوعه خود حل کنند و به بیرون از مجموعه رسوخ پیدا نکند.

نماینده تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده با قدردانی از عملکرد شبکه بهداشت و درمانی این شهرستان خطاب به مسئولان آن گفت: علاوه بر موفقیت ها در حوزه بهداشت مشکلاتی هم وجود دارد همانند نوبت دهی ساعت۵صبح برای سونوگرافی و پزشکان متخصص که امیداوریم این مشکل برای مردم و خصوصا روستا نشین ها هرچه سریعتر رفع گردد.

وی در ادامه گفت: امروز روستاهای شهرستان لنده در حال خالی شدن از سکنه می باشند واین در حالی است که اگر خدمات به روستاها صورت گیرد این موضوع باعث مهاجرت معکوس نیز خواهدشد.

بنی هاشمی در پایان از مسئولان شهرستان لنده خواست تا با همدلی و همزبانی بیشتر برای توسعه هرچه بیشتر شهرستان قدم بردارند و در اندیشه آینده ای روشن برای شهرستان لنده باشند.

سید صادق بامزد عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ضمن تبریک سالروز حماسه عظیم ۹ دی ، بیان کرد: به فرموده امام خامنه ای ۹ دی در سراسر کشور مشت محکمی بر دهان فتنه گران بود، ۹ دی روز پیروزی امت حزب الله و رفوزه شدن خواص سیاسی و خود صاحب انگارهای انقلاب اسلامی بوده است .
 

وی ادامه داد: سال ۸۸ و روزهای پر تلاطمش هیچ گاه از حافظه مردم پاک نخواهد شد، مگر میشود فراموش کرد که چگونه حماسه عظیم حضور در انتخابات ۸۸ با لجاجت و خیانت عده ای تشنه ی قدرت و البته برنامه های از قبل طراحی شده به کام ملت قهرمان ایران تلخ  شد .

بامزد با بیان اینکه دشمنان قسم خورده ی  این نظام سال های سال با فشار خارجی و همراهی جیره خوارهای داخلی سعی در انحراف مسیر ارزشمند و میراث ماندگار حضرت امام خمینی و شهدا داشتند، گفت:  تغییر استراتژی غرب و دشمنان نظام از مبارزه سخت به استحاله درونی و یارگیری از درون نظام از سال ها پیش آغاز شد و تربیت نیروهایی در آبشخور اندیشه های لیبرال دموکراسی و شعارهای فریبنده ی جهانی سازی، گفتگو با دنیا، و باز بودن دروازه های شکوه تمدن ایران به سمت دنیا و در نهایت خروجی ما نمی توانیم در حلقه هایی از جمله مجمع استراتژیک ریاست جمهوری، حلقه کیان، نشریه های زنجیره ای …..نتیجه اش می شود فتنه ی بزرگ ۸۸ که با هزینه هنگفت مادی و معنوی غرب و کشورهای مرتجع منطقه نظام را به تعبیر امام خامنه ای به لبه ی پرتگاه کشاند.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان افزود: متاسفانه شاهد آن هستیم که عده ای از روی آگاهی و عده ای از روی جهل و یا خود شیرینی سیاسی شعار رفع حصر سر می دهند.

وی اظهار کرد:  هم ملت با بصیرت و هم خود آنها خوب می دانند  که نظام رافت اسلامی نشان داده نسبت به سران فتنه، و آن گاه که زمان محاکمه آن ها برسد قطعا کسانی که حرف از رفع حصر می زنند به گریه خواهند افتاد، هر چند که سران فتنه بارها در محضر ملت و حافظه تاریخی آن محاکمه شده اند.

بامزد با اشاره به اینکه در رابطه با  برجام بیش از سه سال از عمر دولت صرف مذاکرات هسته ای شد، تصریح کرد: برجام تصویب شد قرار بود تحریم ها برداشته شود که اینگونه نشد، تحریم های جدید هم تصویب کردن، رهبر انقلاب فرمودند برجام خسارت محض است، فرمودند من به مذاکرات خوشبین نیستم ، اکنون چکار باید کرد؟ ما دانشجویان اتقلابی تنها راه برون رفت از مشکلات را تکیه به قدرت داخلی می دانیم .

این فعال دانشجویی با ابراز تاسفت از وضعیت اشتغال بیان کرد: متاسفانه در حالی که جواتان ما از معضل بیکاری رنج میبرند دولت برای ۱۰۰ هزار آمریکایی شغل ایجاد میکند، قرار ۱۶ میلیارد دلاری با ایر باس چیزی جز اشتغال برای آمریکایی ها نداشت،
وی ادامه داد: در حالی که شرکت های کشتی سازی ما در حال تعطیلی هستند دولت قرارداد چند میلیارد دلاری برای ساختن کشتی با شرکت های کره می بندد.

بامزد تاکید کرد: در بحث حقوق های نجومی نه تنها اقدام مناسبی صورت نگرفته بلکه نجومی بگیران را ذخایر اتقلاب می دانند و پول های مفتی را که گرفتند قانونی می دانند