عضو مجمع تشخسص مصلحت نظام گفت: کسی باور نمی‌کرد که روزی ماهواره به فضا بفرستیم در ابعاد مختلف نظامی صاحب چنین پیشرفت‌هایی باشیم تا امریکا امروز نتواند لاف بزند که همه گزینه‌ها روی میز است.

به گزارش یاسوج۲۴؛ حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنران راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر یاسوج با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تسلیت رحلت بانوی دو عالم حضرت فاطمه سلام الله علیها به استقرار نظام جمهوری اسلامی پس از قرن‌ها اشاره کرد که خداوند بر این ملت چنین حکومتی را منت نهاد  و رهبری را برای ملت برگزید که عالم و عارف و مجتهد بود و جا پای امیرمومنان(ع) و امام حسین (ع) گذاشت.

 

نمایند سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به رشادت ملت ایران اشاره کرد که از جان و فرزند و مال خود گذشتند و امروز این ملت در میان همه ملل جهان الگو و نمونه‌ای برای ایستادگی و پایداری است.

رئیس سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی دستاوردهای انقلاب را در چهل سال گذشته مایه فخر و مباهات دانست که در بسیاری از علوم و فنون مثل نانو و پزشکی و هسته‌ای و سایر علوم نوین، جمهوری اسلامی رتبه‌های برتر جهانی را به خود اختصاص داده است.

وی با مقایسه دستاوردهای کنونی با دوره پیش از انقلاب و غیر قابل توصیف خواندن پیشرفت‌هایی که به واسطه استقرار نظام جمهوری اسلامی داشته‌ایم اظهار کرد: کسی باور نمی‌کرد که روزی ماهواره به فضا بفرستیم در ابعاد مختلف نظامی صاحب چنین پیشرفت‌هایی باشیم تا امریکا امروز نتواند لاف بزند که همه گزینه‌ها روی میز است.

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران با یادآوری صحنه زانو زدن افسران نیروی دریایی آمریکا در مقابل رزمندگان اسلام این همه عزت و بزرگی را حاصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانست در حالی که ایران قبل از انقلاب به شدت وابسته بود و استقلالی از خود نداشت.

وی با بیان اینکه امروزه همه مسؤولیت‌ها و مناصب با رای مردم شکل می‌گیرد افزود: رای ملت در همه ارکان نظام اثرگذار است و مردمسالاری دینی حاکم است.

مصلحت نظام با اشاره به همه تهدیدها و تحریم‌های دشمنان در ۴۰ سال اخیر خاطرنشان کرد: این انقلاب برگرفته از است و در برابر هر سختی و مشقتی از تهدید گرفته تا تحریم مقاومت می‌کند.

 

مسؤولان به فکر حل مشکلات مردم باشند

مصباحی‌مقدم در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه همه مسوولان از جمله رهبری معظم انقلاب مشکلات مردم را می‌دانند و کمبودها و کاستی‌ها را قبول دارند اظهار کرد: باید همه به خصوص مسؤولان همت کرده و این مشکلات را برطرف کنند چرا که این حضور مردم در برف و باران و با وجود همه مشکلات اقتصادی نشان از عشق و ارادتی است که ملت به ایران و اسالم و امام و رهبری دارد.