عملیات اجرایی بزرگترین تونل مواصلاتی جنوب کشور در مسیر گچساران –چرام با یک انفجار که با سه رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران به نمایش درآمد، به دست نماینده ی محترم مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی کار خود را بالقوه آغاز نمود.

یاسوج ۲۴: عملیات اجرایی بزرگترین مواصلاتی جنوب کشور در مسیر با یک انفجار که با سه رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران به نمایش درآمد، به دست نماینده ی محترم مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی کار خود را بالقوه آغاز نمود.

عملیات اجرایی قطعه دوم راه اصلی گچساران- چرام به طول ۱۰ کیلومتر روز پنجشنبه ۲۴ اسفندماه با حضور محمدرضا کدخدا زاده معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیر عامل مؤسسه ی حرا، نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان در گچساران آغاز به کار کرد.

، نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اعلام کرد: هزینه ی اختصاص داده شده به این پروژه، بیش از صد میلیارد تومان می باشد.

این مسئول اظهار کرد: قطعه ی اول این طرح عمرانی به طول هفت کیلومتر بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در اوایل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: از این میزان اعتبار در نظر گرفته شده بیش از یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال برای ساخت یک تونل به طول ۲ هزار و ۶۰۰ متر هزینه خواهد شد و همچنین ساخت تونل در گردنه ی دیل از برنامه‌های مهم برای توسعه گچساران است که با افتتاح این طرح ۱۵ کیلومتر از طول مسیر کاهش خواهد یافت.

این طرح دهستان بویراحمد گرمسیری در شهرستان گچساران را به بنادر جنوبی متصل می‌کند.

پیش بینی شده است که پروژه ی بزرگترین تونل مواصلاتی جنوب کشورظرف مدت زمان سه سال به بهره برداری برسد./