رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه توزیع سبد کالایی دولت از ماه جاری شروع خواهد شد گفت: مردم مواظب کلاهبرداران احتمالی در این زمینه باشند.

داریوش دیودیده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در با اشاره به اینکه زمان توزیع سبد کالایی دولت در ماه جاری خواهد بود، اظهار داشت: این سبد به صورت رایگان به مردم ارائه می‌شود و مردم مواظب باشند که فریب افراد سودجو و متقلب را در زمان تحویل سبد کالایی نخورند.

وی افزود: دستگاه صنعت و تجارت مسئول تأمین و توزیع این سبد کالایی است و بر توزیع آن در نظارت کامل دارد ولی هم‌استانی‌ها در هنگام تحویل این سبد دقت لازم را داشته باشند.

*مردم مواظب افراد سودجو باشند/سبد کالایی رایگان است

دیودیده با اشاره به احتمال دخالت افراد سود‌جو در توزیع سبد کالایی دولت عنوان کرد: در هنگام توزیع این سبد  ممکن است افراد کلاهبردار خود را نماینده سازمان صنعت و تجارت معرفی کنند و در بعضی فروشگا‌ه‌ها از افراد مراجعه کننده در ازای تحویل کالا مقادیری وجه دریافت می‌کنند، که می‌طلبد مردم هوشیاری لازم را در این زمینه به خرج دهند و جلوی سوءاستفاده افراد خاطی را بگیرند.

وی با بیان اینکه با آغاز طرح توزیع سبد کالای رایگان، تعدادی افراد دلال سعی بر سوءاستفاده دارند،خاطرنشان کرد: توزیع سبد کالایی در بین اقشار جامعه با هدف مدیریت تأمین معیشت مردم، کاهش آثار تورم، حمایت از تولیدات داخلی و پاسخگوی به نیاز مردم صورت می‌گیرد.

این مسئول در سازمان صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد سبد کالا را پنج قلم کالایی برنج، مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع و پنیر عنوان کرد و افزود: ۱۰ کیلوگرم برنج، دو عدد مرغ به میزان چهار کیلو‌گرم، دو بسته تخم‌مرغ، دو قوطی روغن مایع ۹۰۰ گرمی و ۸۰۰ گرم پنیر با بسته‌بندی UF اقلام تخصیص پیدا کرده در این سبد خواهند بود.

*برخورد قاطع با متخلفان در روند توزیع سبد کالایی

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: سبد کالایی رایگان است و در صورت مشاهده سوء استفاده‌های احتمالی مراتب به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اطلاع داده شود.

دیودیده خاطرنشان کرد: بازرسان صنعت و معدن با دقت بر نحوه توزیع سبد کالایی دولت نظارت خواهند کرد و کسانی که قصد سوء استفاده را دارند مطمئن باشند که با برخوردهای محکم قانونی مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/

منبع : فارس نیوز