یاسوج ۲۴: به نقل از روابط عمومی ، حشمت‌الله صمیمی، کهگیلویه و بویراحمد در روستای بدون بی‌کار، اظهار کرد: روستاهایی مشمول این طرح می‌شوند که معیارهای ، و زیربنایی لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: میزان و تنوع کسب و کارهای ساکنان روستاها، خوداتکایی روستاها به منابع و مزیت‌های محلی، برخورداری و با انگیزه بودن ساکنان روستاها، وجود صندوق‌های خرد روستایی و توان دسترسی به بازار برای محصولات محلی از اصلی ترین این شاخص هاست.

مدیرکل حوزه سرمایه‌گذاری استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هر دستگاه اجرایی موظف است ظرف مدت یک هفته در هر شهرستان یک روستا را که دارای قابلیت‌های لازم باشد انتخاب و معرفی کند.

صمیمی کاهش نرخ مهاجرت از روستا به شهر، افزایش مهاجرت معکوس، افزایش درآمد، دسترسی به اشتغال پایدار، از بین بردن بیکاری، بهبود معیشت روستائیان و افزایش تولید در سطح روستاها را از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

همچنین، ارسلان حسن‌پور، مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست اظهار کرد: اردیبهشت‌ماه امسال با فرمانداری‌ها مکاتبه کرده و خواستار معرفی روستاهای موردنظر شدیم اما هیچ کدام از فرمانداری‌ها جواب مکاتبات را ندادند.

وی با بیان اینکه به علت عدم پاسخ‌دهی فرمانداری‌ها، خودمان مجبور شدیم ۱۰ روستا را برای اجرای طرح انتخاب کنیم، خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است که هرگاه جلسه‌ای تشکیل دادیم در کشور آخر شدیم، اما هر وقت بدون تشکیل جلسه برای اجرای طرح‌ها اقدام کردیم موفق بودیم./ایکنا