آئین کلنگ‌زنی آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۰۵ روستای شهرستان محروم باشت با حضور رئیس آب و فاضلاب کشور، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرمانده سپاه فتح و برخی از مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش یاسوج۲۴؛ فرمانده با قدردانی از فعالان بسیج و سازندگی، گفت: هر روز شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های مختلف توسط مسئولان کشوری و لشکری در سطح استان هستیم که موجب عزت و افتخار است.

افزود: امیدوارم این پروژه‌ها در کمترین زمان ممکن یعنی تا سال آینده به سرانجام برسد تا مردم شیرینی و حلاوت آنها را بچشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آبرسانی به ۱۰۵ روستای باشت با جمعیتی حدود ۱۱ هزار نفر در آینده از مجتمع انتقال و تصفیه آب شاه بهرام صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: با نگاه خوب دولت و همراهی نمایندگان در سال‌های اخیر مجتمع‌های خوبی از محل صندوق توسعه ملی کلید خورد که اجرای ۱۸ مجتمع بزرگ و ۹ پروزه تک روستایی با پوشش جمعیت ۱۰۸ هزار نفر نتیجه آن بوده است.

پاسره ابراز کرد: حدود ۶۵ میلیارد تومان در قالب منابع صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شد که با شدت بخشیدن به عملیات اجرایی پروژه‌ها عمده منابع تخصیص داده شده است.

وی افزود: پروژه تصفیه خانه آب شاه بهرام در ابتدا یک طرح کوچک ۴۰۰ میلیون تومانی در راستای بهسازی چشمه‌ها بود اما با توجه به مشکلات آب روستاهای این مناطق و با نگاه به ضرورت حراست از منابع آب زیرزمینی، مجتمع بزرگ جمع آوری، تصفیه و انتقال آب شابه هرام با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال پیش بینی شد.

پاسره با قدردانی از حضور سپاه فتح و قرارگاه محرومیت زدایی در اجرای این پروژه بزرگ، ادامه داد: هم اکنون از ۱۶۴۱ روستای استان ۴۸۰ روستا دارای تاسیسات آبرسانی هستند و در چند سال نیز شاخص بهره مندی از آب شرب سالم از ۶۸ درصد به ۷۴ درصد رسیده که جهش ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در باشت پروژه‌های خوب دیگری از جمله مجتمع بوسنگان با آبرسانی به ۱۷ روستا با جمعیت دو هزار نفر، مجتمع آبرسانی برغون و گروس، پزین، تلخاب، بیدک، چاه تلخ  در حال اجرا و یا تکمیل شده است.

پاسره با تقدیر از همراهی بنیاد برکت در تکمیل پروژه‌های آب روستاهای محروم، بیان کرد: تثبیت و ارتقاء آبرسانی سالم و پایدار از برنامه‌های جدی شرکت آب و فاضلاب روستایی بوده که با نگاه خوب دستگاه‌های حاکمیتی و دولت در تمامی مناطق استان با جدیت در حال پیگیری است.

 

 

انتهای پیام/ح