سایت مردم استان (ک و ب): مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد در مراسم شبی با خاطرات دانشجویان جهادی که در سالن شهید ایزدپناه یاسوج برگزار شد، با بیان اینکه:  در مقایسه عناصر اصلی قدرت یعنی سرزمین، جمعیت، ژئوپلوتیک و موقعیت جغرافیایی، قوای مسلح و علم و فناری، نقش موثری را دارد، گفت: در کشورها همواره در مقابل آسیب پذیری های متعدد داخلی و خارجی قرار دارد، تجربه های بین المللی و حتی تجارت جهانی حاکی از این است که آسیب پذیر برای دست یابی به رشد و پیشرفت نیازمند بهبود و اقتصادی مقاومتی است.

اظهار داشت: علارغم تلاش های فراوان برنامه ریزان و سیاستگذاران اقتصادی در طول سالیان بعد از انقلاب و به خصوص بعد از دوران دفاع مقدس، مؤلفه های اقتصادی ما نشان می دهد که آسیب پذیری اقتصادی در کشور همچنان بالاست و و اعلامی دولت ها نتواسته است پایداری را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه: یکی از دلایل اصلی این عدم امنیت اقتصادی پایدار تبعیت سیستم اقتصادی و نظام بانکی ما از مبانی خرد و کلان اقتصاد غربی است، افزود: اینها نشات گرفته از  بی توجهی به اقتصاد اسلامی و بومی می باشد.

مسئول بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه: ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال ۹۲ از سوی مقام معظم رهبری مسیر را برای برنامه ریزان و سیاست گذاران تعریف کرد، افزود: به رغم تاکیدهای فراوان معظم له بر توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی و نگاه درونی متاسفانه در عمل هنوز اقدام موثری انجام نشده است.

مهدوی مطلق ضمن اشاره به مختص نبودن اقتصاد مقاومتی برای ایران و تلاش عده ای برای غیر ممکن نشان دادن آن، بیان کرد: اکثر اقتصاددانان تاب آوری اقتصادی را یکی از الزامات رشد و پیشرفت پایدار اقتصاد می دانند، که حتی اقتصاد مقاومت سطحی بالاتر از تاب آوری اقتصادی است.

وی با بیان اینکه چگونه تحقق فرهنگ جهای به اقتصاد مقاومتی کمک می کند، افزود: اگر فرهنگ جهادی رایج شود، نگرش مطلوب و معقولی نسبت به جهانبینی ایجاد و دیگر تعارض فرهنگی به وجود نمی آید و در نتیجه اعتقاد به پیشرفت و اعتماد به درون حاصل می شود.

وی در ادمه با اشاره به اینکه فرهنگ جهادی باعث افزایش بهروری اقتصادی می شود، به راهکارهای پیاده سازی آن اشاره کرد و افزود:ترویج ارزش های مشترک اسلامی و ایرانی، تعریف سبک زندگی، سبک اقتصادی در کنار توجه به خرد فرهنگ های بومی و محلی، وقتی همراه با هم شدند باعث افزایش سرمایه اجتماعی، اعتماد در جامعه و نهایتا پیشرفت اقتصادی می شود.

مهدوی مطلق در ادمه اشاره به اینکه: فرهنگ جهادی باعث تعهد به نسل آینده می شود، بیان کرد: القای اصول ارزشی و اخلاقی باعث می شود جامعه به نسل آینده بی توجه نباشد و احساس مسئولیت کند، اگر جامعه این احساس مسئولیت را داشته باشد قطعا خبری از خام فروشی منابع نفتی، گازی و معادن فلزات نخواهد بود و تولید ملی سیر سعودی خود را طی می کند.

مسئول بسیج دانشجویی استان اظهار داشت: کلید واژه مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی خرد مبین فرهنگ جهادی است، اعم از وجدان کاری، جهاد اقتصادی، اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف، نهضت خدمت رسانی به مردم و مواردی از این قبیل.

وی در پایان با شاخص های فرهنگ جهادی را دین مداری ، عام گرایی و مردم گرایی، تحول پذیری و ولایت محوری، خود باوری و نوآوری، واقع گرایی و ترکیب عناصر مادی و معنوی دانست و به تبیین هر کدام پرداخت.
 
بیان خاطرات تلخ و شیرین دانشجویان قدیم و جدید از بخش های دیگر این برنامه بود که با استقبال دانشجویان حاضر مواجه شد.

مولودی خوانی، تجلیل از جهادگران برتر دانشگاه یاسوج و پخش نماهنگ هایی از فعالبت دانشجویان جهادی، از بخش های دیگر این برنامه دانشجویی بود.